Jechał volkswagenem bez tablic rejestracyjnych. Uciekał policji, bo… spanikował

Dzielnicowi z Krosna Odrzańskiego we wtorek, 29 marca, prowadzili pościg za volkswagenem. Kierowca zwrócił na siebie uwagę, bo jego auto nie miało tablic rejestracyjnych. Kierującemu grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

We wtorek, 29 marca, dzielnicowi na drodze między miejscowościami Szczawno i Pław zobaczyli volkswagena bez tablic rejestracyjnych. – W związku z ujawnionym wykroczeniem, policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazując kierującemu zatrzymanie się – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący volkswagenem gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Pławia. Chcąc uciec mundurowym wyprzedzał inne pojazdy. Na koniec wjechał na teren posesji i zatrzymał auto za ciągiem garaży.

Próba ucieczki nie udała mu się.  Kierowca został zatrzymany przez będących cały czas za nim dzielnicowych, kiedy tylko wysiadł z auta. Zapytany o powód takiego zachowania, 41-latek oznajmił, że spanikował, dlatego zaczął uciekać.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zamiast odpowiadać tylko za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, odpowie za ucieczkę policji. Grozi mu za to kara do lat 5 więzienia.