Kierowca busa był tak pijany, że nie było z nim kontaktu

Policjanci z nowosolskiej drogówki zatrzymali busa, którego kierowca na ich widok nagle zjechał na pobocze. Okazało się, że kierujący ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest kompletnie pijany. Wydychał niemal 3 promile alkoholu.

W środę, 9 października, policjanci z Nowej Soli na terenie Mirocina Dolnego zauważyli kierującego volkswagenem transporterm. Na widok radiowozu kierujący busem momentalnie zjechał na pobocze. – Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia, dlatego policjanci przeprowadzili kontrolę kierującego – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Kierowca był tak pijany, że policjanci nie mogli z nim nawiązać kontaktu. Kierujący wydychał blisko 3 promile alkoholu. Okazało się również że, kontrolowany mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w aucie znajdowała się pasażerka dla której stworzył on realne zagrożenie.

Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzuty za złamanie zakazu oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara więzienia za złamanie sądowego zakazu prowadzenia.

Nowosolska drogówka do 1 października b.r. ujawnił już 283 wykroczenia w ruchu drogowym oraz 12 przestępstw związanych z bezpieczeństwem w ruchu lądowym. Funkcjonariusze zatrzymali również 8 praw jazdy i 25 dowodów rejestracyjnych.