Napad na sklep. Bandyta miał nóż

fot. Lubuska policja

Żagańscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o napad na sklep. Zamaskowany mężczyzna przy użyciu noża groził sprzedawczyni i zażądał wydania pieniędzy znajdujących się w kasie.

W niedzielę, 29 września, wieczorem do jednego z żagańskich sklepów wtargnął mężczyzna w kominiarce. Miał nóż, którym zagroził ekspedientce. Zażądał wydania pieniędzy. – Kobieta z obawy o własne życie wyciągnęła kilkaset złotych, które było w kasie i oddała sprawcy – mówi sierż. Arkadiusz Szlachetko z żagańskiej policji. Po napadzie na miejsce przyjechali policjanci, którzy przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz monitoring.

Polecane  Wypadek. Zderzenie renault i volkswagena. Ranne trzy osoby, w tym dziecko (ZDJĘCIA)

Nagrania z monitoringu okazały się kluczowe do ustalenia sprawcy rozboju. Kamery znajdujące się w sklepie zarejestrowały całe zdarzenie. Mimo, że napastnik był zamaskowany kryminalni właściwie wytypowali mężczyznę po jego charakterystycznym zachowaniu. Dzięki dobremu rozpoznaniu 26-letni mieszkaniec Żagania został zatrzymany i odpowie za rozbój przy użyciu noża. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia. O losie mężczyzny zadecyduje sąd, który rozpatrzy wniosek prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie.

Langner odszkodowania
Reklamy