Toyota Zielona Góra

Kierowca ciężarówki w sprytny sposób ukradł 700 kg cukru

56-letni pracownik firmy przewozowej kradł dostarczany z cukrowni do kontrahentów cukier. Wszystko sobie dokładnie obmyśli. Zawyżał wagę pojazdu przed załadunkiem wkładając pojemniki z wodą. Potem wylewał wodę w czasie ładowania cukru. Powstałą w ten sposób nadwyżkę towaru ukrywał. 56-latek w taki sposób ukradł ponad 700 kg cukru.

W miniony wtorek, 13 grudnia, współwłaścicielka jednej z działających na terenie powiatu zamojskiego firm transportowych powiadomiła policjantów, że prawdopodobnie jeden z jej pracowników kradnie przewożony cukier.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalili, że pracownik dokonywał kradzieży fałszując wagę pojazdu podczas tarowania samochodu przed załadunkiem cukru. W schowku ciężarówki przewoził wypełnione wodą plastikowe beczki zwiększając tym wagę ciężarówki. Tak załadowany samochód był ważony przed załadunkiem towaru.

Ukradł 700 kg cukru

W momencie załadunku nieuczciwy pracownik wylewał wodę z beczek. Tym samym w miejsce wagi wylanej wody, wchodziła waga ładowanego cukru. Powstałą nadwyżkę ładunku kradł.

56-letni mężczyzna skradziony w ten sposób cukier przechowywał na posesji. Pojechali tam policjanci i w czasie przeszukania odnaleźli kilka worków cukru.

56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało 56-latek kradł w taki sposób towar kilka razy zabierając łącznie ponad 700 kilogramów cukru. Jego wartość oszacowano na 4,4 tys. zł. Ze swojego postępowania 56-latek wytłumaczy się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.