Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wiózł busem upchanych 14 osób. Kierowca stracił prawo jazdy

Policjanci z Grójca zatrzymali prawo jazdy i nałożyli wysoki mandat na kierowcę busa, który zmieścił 14 osób w aucie przystosowanym do przewozu najwyżej 9 osób. Policja ostrzega, przewożenie nadliczbowej ilości pasażerów, to poważne zagrożenie.

Do kontroli doszło kilka dni temu w Słomczynie (woj. mazowieckie). Policjanci z drogówki zatrzymali kierującego renault trafic. Według wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, busem podróżować mogło 9 osób, jednak policjanci naliczyli w aucie aż 13 pasażerów i kierowcę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wiózł busem 14 osób

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przewożenie zbyt dużej liczby osób w pojeździe grójeccy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniemu kierującemu prawo jazdy na trzy miesiąc.

Do tego kierowca busa otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a pojazd mógł kontynuować jazdę z innym kierowcą dopiero po wyjściu z niego nadliczbowej piątki pasażerów.

Policja ostrzega, przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc, określonych w dowodzie rejestracyjnym, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się tragiczne w skutkach.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl