Kierowca mazdy jechał pod prąd trasą S3. Mogło dojść do tragedii (FILM)

Kierowca mazdy jechał pod prąd trasą S3.

Kierujący mazdą jechał pod prąd drogą S3 niedaleko Gorzowa. Niebezpieczną jazdę nagrali pasażerowie autokaru, którzy jechali w kierunku Międzyrzecza. Film został wysłany na skrzynkę „stop agresji drogowej” lubuskiej policji, która ustala dane personalne nieodpowiedzialnego kierowcy.

Niebezpieczną sytuację, do której doszło w piątek, 9 września,  na odcinku drogi S3 na wysokości Deszczna, nagrali pasażerowie autokaru, którzy podróżowali w kierunku Międzyrzecza. Na zapisie wideo bardzo wyraźnie widać, jak kierujący osobową mazdą podąża w tym samym kierunku co autokar ale… drogą pod prąd w kierunku Szczecina.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mazdą jechał pod prąd po S3

Kierowca nie reagował na to, co dzieje się wokół niego. – Nie trudno sobie wyobrazić jakie byłyby konsekwencje czołowego zderzenia, gdyby do tak owego doszło – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskeij policji.

Nagranie to już trafiło na specjalną skrzynkę poczty elektronicznej [email protected] przeznaczoną i powstałą właśnie po to, aby skutecznie docierać do drogowych piratów i eliminować ich z naszych dróg. Sprawą zajmują się policjanci ruchu drogowego zatem dotarcie do tego kierowcy jest tylko kwestią czasu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad kilka miesięcy temu skorzystała z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice z napisem „STOP Zły kierunek” i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu już stoją przy lubuskich drogach ekspresowych. To ma uchronić przed wjazdem „pod prąd”.