Toyota Zielona Góra

Kierowca mercedesa szaloną ucieczkę przed policją zakończył po urwaniu koła

Kierowca mercedesa został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszy zarzut dotyczący ucieczki policji.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 49-letniego kierowcę, który nie powinien wsiąść za kierownicę. Po policyjnym pościgu nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i stanie za to przed sądem. 49-latkowi grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 13 listopada, policjanci z drogówki strzeleckiej komendy kontrolowali prędkość między innymi w miejscowości Klesno. To tutaj mundurowi dokonali pomiaru kierującemu mercedesem. – Jechał ponad 90km/h za szybko odcinkiem, na którym obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca mercedesem uciekał policji

Kiedy policjanci dali sygnały do zatrzymania, kierowca  mercedesa zaczął uciekać drogą wojewódzką numer 156. Mężczyzna nie miał najmniejszego zamiaru się zatrzymać. Po kilku kilometrach szaleńczej jazdy wjechał w drogę gruntową. – Tutaj z uwagi na duże nierówności i szybką jazdę jego samochód uległ uszkodzeniu na grząskim terenie – mówi asp. Bartos.

Niesprawne auto uniemożliwiły kierowcy dalszą ucieczkę. Ta uciekinier został zatrzymany. Okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 49-latek, a pasażerem był jego 30-letni kolega. Kiedy policjanci sprawdzili mężczyznę okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania, a auto jest niedopuszczone do ruchu i nie ma ubezpieczenia OC.

Kierowca został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszy zarzut dotyczący ucieczki policji. Odpowie również za pozostałe przewinienia, które ma na koncie. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra