Kierowca podczas jednej kontroli dostał 12 tys. zł grzywny

Inspektorzy ITD podczas kontroli ciężarówki stwierdzili, że przedsiębiorca wykonywał transport drogowy bez wymaganych uprawnień przewozowych. Grozi mu za to wysoka kara pieniężna.

W niedzielę, 9 sierpnia, lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali ciężarówki na trasie S3 koło Gorzowa. W tym dniu obowiązywały ograniczenia oraz zakaz ruchu ciężarówek (powyżej 12 ton) na drogach. Jedną ze skontrolowanych ciężarówek przewożono warzywa, które mogły być przewożone w czasie obowiązywania ograniczeń i zakazu ruchu ciężarówek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Inspektorzy podczas kontroli ustalili, że przedsiębiorca wykonujący przewóz nie ma wymaganych uprawnień przewozowych. Z dokumentów wynikało, że wykonywany jest transport zarobkowy. Kierowca pokazał wypis z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne (przewozy niezarobkowe). Nie miał wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencji.

To nie koniec. Inspektorzy stwierdzili również, że tachograf nie został poddany wymaganej kalibracji po zmianie numeru rejestracyjnego pojazdu. Na przedsiębiorcę nałożono karę 12 tys. zł.