Kierowca renault mocno narozrabiał. Ma dożywotni zakaz prowadzenia i jeszcze uciekał policji

Policjanci krośnieńskiej drogówki ścigali kierującego renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli.

Policjanci z drogówki w Krośnie Odrzańskim z samego rana prowadzili kontrolę prędkości w Dąbiu. Po godz. 9.00 zauważyli renault nadjeżdżające w ich kierunku  z dużą prędkością. Kierujący renault jechał o 31 km/h za szybko.

Policjant dał kierowcy znak do zatrzymania się. – Ten jednak zlekceważył to, przyspieszając zaczął uciekać w kierunku Zielonej Góry – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Policjanci ruszyli w pościg.

Mężczyzna nie miał zamiaru zatrzymania się. Nie zwracając uwagi na jadących cały czas za nim policjantów. Po kilkuminutowym pościgu renault zostało zatrzymane. Za kierownicą siedział 26-latek. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma sądowy dożywotni zakaz prowadzenia.

Teraz nieodpowiedzialny 26-latek przed sądem odpowie za złamanie zakazu prowadzenia, ucieczkę policji i przekroczenie prędkości. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.