Kierujący ciężarówką miał dwa promile. Tak skończył jazdę

Podróżujących trasą K29 przed niebezpieczeństwem uratował „cud”. Za kierownicą jadącego tym odcinkiem drogi samochodu ciężarowego z naczepą siedział kompletnie pijany 53-latek. W pewnym momencie mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, stoczył się z drogi i wywrócił zestaw ciężarowy. 53-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W sobotę (25 maja) dyżurny słubickiej komendy dostał zgłoszenie o zestawie ciężarowym leżącym na poboczu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze drogówki, którzy zastali tam przerażający widok. Na poboczu w rejonie łączenia dróg K29 z A2 w kierunku Poznania leżał przewrócony zestaw ciężarowy. Na miejscu zastano zgłaszającego, który był przejęty tą niecodzienną sytuacją. Obok wywróconego pojazdu stał również jego kierujący, którego wygląd i zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie jego trzeźwości. Stan w jakim znajdował się 53-latek szybko dał odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zapanował nad pojazdem.  Okazało się, że miał on ponad dwa promile.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na szczęście mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze nie zrobił nikomu krzywdy. 53-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a przede wszystkim błędną ocenę własnych możliwości. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze, dlatego ich eliminowanie jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa, dlatego jeśli widzimy pijanego kierowcę natychmiast powiadommy służby dzwoniąc pod numer 112! Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!