Toyota Zielona Góra

Kierujący renault był tak pijany, że trasą S3 pod Zieloną Górą jechał zygzakiem. Wydmuchał ponad dwa promile

Ssp. sztab. Wojciech Tomkiewicz z bratem zatrzymał pijanego kierowcę na trasie S3.

Zielonogórski policjanta asp. sztab. Wojciech Tomkiewicz jadąc z bratem w czasie swojego urlopu, zatrzymał pijanego kierowcę na trasie S3. Kierujący renault wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Kilka dni temu w czasie urlopu, asp. sztab. Wojciech Tomkiewicz jechał z bratem trasą S3. Zauważył renault, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Jechał tzw. zygzakiem, co chwilę hamował i przyspieszał. Zjeżdżał również na drugi pas jezdni.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Zachowanie kierowcy było na tyle zaskakujące, że zwróciło uwagę policjanta, który postanowił to sprawdzić – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Kierowca wydmuchał dwa promile alkoholu

O swoich podejrzeniach policjant poinformował dyżurnego komendy miejskiej w Zielonej Górze, który na S3 wysłał patrol drogówki.

W pewnym momencie kierujący renault zjechał na stację benzynową, a policjant pojechał za nim. To wykorzystał policjant i jego brat. Podbiegli do mężczyzny, zabrali mu kluczyki od auta i zatrzymali kierowcę. Od młodego mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. 26-latek wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komendy miejskiej.

26-latek będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu. Grozi mu za to kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzeni nawet na 15 lat i grzywna do 30 tys. zł.  

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl