Koszmarny wypadek pod Zieloną Górą. Zderzenie busa i autobusu. Nie żyje jedna osoba, jest wielu rannych (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło w poniedziałek, 13 września, na drodze z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego. Zderzyły się bus i autobus. Droga jest zablokowana.

Zderzyły się bus z zaopatrzeniem medycznym i autobus. – Na miejsce jadą trzy wozy strażaków – mówi Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rannych jest około 50 osób. – Dwaj kierowcy są nieprzytomni – mówi st. kpt. Kaniak. Kierowca busa został zakleszczony w kabinie.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

16:30 – Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do czołowego zderzenia autobusu z busem. Jedna osoba zginęła, a około 50 jest rannych. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa. Droga jest całkowicie zablokowana.

Kierowcy stojący w korku przed miejscem wypadku zaczynają zawracać.

Godzina 18.00 Do szpitali zabrano rannych 26 osób. Ranni trafili do szpitali w Zielonej Górze, Żarach, Krośnie Odrzańskim oraz Nowej Soli. Kierowca autobusu do szpitala trafił śmigłowcem LPR. 15 osób jest na obserwacji w szpitalu w Zielonej Górze.

Trzy osoby są ciężko ranne, w tym kierowca autobusu.

Na miejscu cały czas trwa akcja służb.

Na miejscu jest 10 zastępów straży pożarnej, 6 karetek, 4 śmigłowce LPR i policja. – Droga będzie zablokowana przez najbliższych kilka godzin – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

 

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl