Kot utknął w oknie w Zielonej Górze. Ratowali go strażnicy miejscy (ZDJĘCIA)

Zielonogórska straż miejska ratowała kota, który utknął w otworze okiennym w piwnicy przy ul. Lwowskiej. Kot był tam od trzech tygodni.

Strażnicy miejscy dostali zgłoszenie o kocie uwięzionym w otworze przy okienku piwnicznym w budynku przy ul. Lwowskiej. Kiedy dotarli na  miejsce zobaczyli, że w jednym z otworów jest dorosły, dziki kot.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mieszkańcy powiedzieli strażnikom, że kot znajduje się w tym miejscu już od trzech tygodni. Początkowo myśleli, że kot sam wydostanie się z otworu. Potem próbowali mu pomóc wydostać się, ale nie udało im się.

Wrzucali do otworu jedzenie i podawali kotu wodę. Dzięki temu przetrwał. Po trzech tygodniach postanowili poszukać pomocy.

Strażnicy początkowo chcieli wydobyć zwierzę rękoma, ale kot gryzł i drapał funkcjonariuszy. W dodatku schował się w głąb otworu za odpadami, które się w nim znajdowały.

Do wyciągnięcia kota strażnicy miejscy użyli sprzętu do odławiania zwierząt. Udało im się go wyciągnąć. Po upewnieniu się, że kotu nic nie dolega wypuścili go na wolność.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl