Toyota Zielona Góra

Ktoś grozi śmiercią prezydentowi Nowej Soli Wadimowi Tyszkiewiczowi (ZDJĘCIA)

Ktoś zagroził śmiercią prezydentowi Wadimowi Tyszkiewiczowi, kiedy ten był na pogrzebie prezydenta Pawła Adamowicza. Na ulicy w Nowej Soli pojawił się duży napis „Tyszkiewicz ty będziesz następny”.

W sobotę, 19 stycznia, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli był na pogrzebie Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Wtedy na ulicy w Nowej Soli pojawił się duży napis „Tyszkiewicz ty będziesz następny”. – Do tej pory się nie bałem, ale po tym co wydarzyło się w Gdańsku oczywiście patrzę za siebie – przyznaje Tyszkiewicz. Tym bardziej, że to nie pierwsze pogróżki, jakie dostał włodarz Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Prezydent Nowej Soli podkreśla, że to, co wydarzyło się w Gdańsku może zdarzyć się wszędzie. – Od trzech lat mamy do czynienia z eskalacją mowy nienawiści – mówi prezydent Tyszkiewicz, i dodaje, że w minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących gróźb karalnych i grożenia mu śmiercią

Sprawą zajmuje się nowosolska policja. Zgłoszenie zostało przyjęte w sobotę. Policjanci szukają autora napisu. Sprawa jest prowadzona pod kątem gróźb.