Łatwo wpuściła oszusta na swoje konto. Teraz musi spłacić kredyt 60 tys. zł

Mieszkanka Strzelec Krajeńskich miała nieźle zarobić. Łatwo wpuściła oszusta na swoje konto i teraz ma do spłaty kredyt w wysokości 60 tys. zł.

Z mieszkanką Strzelec Krajeńskich kilka miesięcy temu kontaktował się mężczyzna. Zaoferował duże i pewne zyski z inwestycji w kryptowaluty. Przez kolejnych kilka miesięcy korespondencja nie była kontynuowana.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na początku czerwca kobieta odebrała telefon od mężczyzny z informacją o zysku jakie osiągnęła w inwestycje w kryptowaluty. – Miały one opiewać na kwotę kilkunastu tysięcy dolarów – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Warunkiem otrzymania zysków było zainstalowanie przez kobietę na swoim komputerze oprogramowania. Tak też kobieta zrobiła. Wtedy oszust wszedł w posiadanie loginu i haseł niezbędnych do dokonywania operacji finansowych na koncie pokrzywdzonej.

Chwilę później na dane kobiety zaciągnięto kredyt w jej banku w kwocie ponad 60 tys. zł. Pieniądze następnie zostały przelane na konto oszustów.

Sprawa zajmuje się policja. – Trzeba mieć świadomość, że odzyskanie pieniędzy, czy namierzenie sprawców jest bardzo trudne. Dlatego zanim zdecydujemy się na podobne inwestycje dobrze sprawdźmy firmę pod kątem jej wiarygodności – mówi asp. bartos.

Warto również sprawdzić opinię o podmiocie w intrenecie w wyszukiwarce lub sprawdzić na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Toyota Zielona Góra