Luksusowe kradzione bmw warte 300 tys. zł stało na posesji. Zatrzymane trzy osoby (FILM, ZDJĘCIA)

Dzięki dzielnicowemu z Witnicy i kryminalnym z komendy w Gorzowie odzyskano luksusowe BMW bmw X6 warte 300 tys. zł. Samochód został znaleziony na posesji w jednej z podgorzowskich wsi. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące.

Policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Witnica może znajdować się luksusowe bmw X6 warte 300 tys. zł, które zostało skradzione na terenie Niemiec. Sprawą zajęli się śledczy zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej z komendy w Gorzowie. Ustalenia okazały się prawdziwe. Bmw X6 zostało odnalezione. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci poddali zabezpieczony pojazd drobiazgowym oględzinom, podczas których zabezpieczyli ślady. – Zostaną one poddane szczegółowemu badaniu przez ekspertów laboratorium kryminalistycznego, a następnie wykorzystane w prowadzonej sprawie – mówi podkom. Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Kryminalni zatrzymali do sprawy trzy osoby. To mężczyźni w wieku 54, 38 i 25 lat. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty paserstwa. Decyzją sądu cała trójka trafiła do aresztu na trzy miesiące. Śledczy prowadzący postępowanie sprawdzą, czy aresztowane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa.