Samochody.pl - poscigi.pl

Magazyn z lewym tytoniem, narkotyki i broń w magazynie w Zaborze pod Zieloną Górą

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzyma nielegalny tytoń, narkotyki, broń i amunicję w podzielonogórskim Zaborze. Wartość nielegalnego towaru to blisko 5 mln. zł.
 
Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli dostawczego busa, w jednej z podzielonogórskich miejscowości. W przestrzeni ładunkowej były przesyłki kurierskie a w nich ponad 300 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca miał też przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali dodatkowo magazyn w zaborze. Tam znaleźli kolejne 1,5 tony tytoniu, 3 sztuki broni palnej oraz amunicję, na którą przebywający w magazynie mężczyzna nie miał pozwolenia.  

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze z lubuskiej KAS przeszukali mieszkania kierowcy i osoby zatrzymanej w magazynie.  Podczas działań znaleźli łącznie blisko 2 tony tytoniu do palenia bez polskiej akcyzy, ponad 4 gramy meta amfetaminy, ponad 48 kg suszu konopnego, 3 szt.  broni krótkiej i 85 szt. amunicji.

Wartość zatrzymanego towaru to niemal 5 mln zł. Niezapłacone podatki, w tym akcyza i VAT, za ten nielegalny towar to ponad 2 mln. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni przebywają w areszcie. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej  w Zielonej Górze.  

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl