Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielona Góra rowerową stolicą Polski. Damy radę to wykręcić?

- Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. I to bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy – mówi radny Robert Górski, prezes Rowerem do Przodu. fot. poscigi.pl

– Trenujemy od pierwszego dnia wiosny do 21 maja i szykujemy się do ostrej rywalizacji w czerwcu! – mówi radny Robert Górski, prezes Rowerem do Przodu. Zasady uczestnictwa są bardzo proste. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości. Z jej pomocą gromadzone są punkty dla miast i drużyn.

Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik według klasyfikacji ogólnej, czyli suma wszystkich kilometrów uczestników rywalizacji lokalnej dzielona jest przez liczbę mieszkańców miasta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. I to bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy – mówi radny Robert Górski, prezes Rowerem do Przodu.

 Kilometry wykręcone podczas treningów nie wliczają się do czerwcowego współzawodnictwa. Rywalizację zaplanowano od 1 do 30 czerwca. Szczegóły wydarzenia znajdziemy na stronie: https://www.aktywne.miasta.pl  

Warto odwiedzić też miejski profil FB Rowerowa Stolica Polski – Zielona Góra www.facebook.com/RSPZielonaGora

Zapraszamy do zabawy poprzez tworzenie grup rowerowych (szkół, firm, stowarzyszeń, urzędów, klubów itp.) i zgłaszanie ich w aplikacji lub na maila koordynatorów projektu: Anna Szatkowska [email protected]ra.pl lub Piotr Dubicki [email protected]

Jeśli ktoś już jest w innej grupie, a chciałaby się przepisać to wystarczy wejść w aplikacji w rywalizacje, trening RSP 2024, zakładkę informacje i zaznaczyć opcję „przenieś się”. Uwaga, można być tylko w jednej grupie!

W tegorocznej edycji zmienia się jedna zasada – nie można równolegle kręcić kilometrów dla Miasta i dla Gminy. Wybór jest bardzo prosty – Zielona Góra!

Jak trenować dla Zielonej Góry?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu

Z menu wybierz „Rywalizacje”, a następnie w zakładce „Publiczne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski dla Miast – kliknij „Dołącz”

Z listy rozwijanej wybierz Miasto Zielona Góra.

W kolejnym kroku wybierz z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Grupy utworzone w 2023 r. będą nadal aktywne przy treningu/rywalizacji bez potrzeby zakładania ich na nowo. Wkręćcie się z nami w rowerową rywalizację!

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl