Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Mandaty na kwotę ponad 15 tys. zł w jeden dzień wystawili policjanci podczas akcji „Prędkość”

Policyjne działania „Prędkość” mają nie tylko eliminować z ruchu piratów drogowych, ale przede wszystkim uświadamiać kierującym jakie zagrożenia powoduje jazda z nadmierną prędkością.

Tylko w sobotę, 11 marca, słubiccy policjanci ukarali kierowców mandatami na kwotę ponad 15 tys. zł tylko za przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierujących dodatkowo stracił prawo jazdy.

W sobotę, 11 marca, policjanci słubickiej drogówki od samego rana kontrolowali prędkość kierowców na wszystkich drogach w powiecie słubickim.

Nadal jeździmy dużo za szybko. Tylko w sobotę policjanci wypisali mandaty na kwotę ponad 15 tys. zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jedne z kierowców nie dość, że będzie musiał zapłacić wysoki mandat, to za jazdę z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym, na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

Policyjna na akcja prędkość

Nie brakowało kierujących, dla których pośpiech i szybkość były powodem do popełniania innych wykroczeń, jak choćby wyprzedzania pojazdów w miejscach zabronionych, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej czy nawet korzystania z telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

Policyjne działania „Prędkość” mają nie tylko eliminować z ruchu piratów drogowych, ale przede wszystkim uświadamiać kierującym jakie zagrożenia powoduje jazda z nadmierną prędkością i jakie mogą być jej skutki. Bo im więcej świadomych i odpowiedzialnych kierowców na naszych drogach, tym mniej wypadków i więcej radości z podróżowania – mówi podkom. Łukasz Szymański ze słubickiej policji.