Masz pieniądze na czynsz, ale nie na kredyt? Zielona Góra wybuduje nawet 500 tanich mieszkań

Pierwsze tanie mieszkania w Zielonej Górze mogą być gotowe już pod koniec 2022 r. Ma powstać nawet 5000 tanich mieszkań.

SIM KZN Lubuskie Trójmiasto sp. z o.o. to pierwsza taka spółka w woj. lubuskim. Skupia Krajowy Zasób Nieruchomościami oraz gminy: Czerwieńsk, miasto Nowa Sól, Nowogród Bobrzański, Otyń, Świdnica i miasto Zielona Góra.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Celem zawiązanej spółki jest budowa mieszkań dla osób, które mają zdolność czynszową, ale nie posiadają zdolności kredytowej.

Celem zawiązanej spółki jest budowa mieszkań dla osób, które mają zdolność czynszową, ale nie posiadają zdolności kredytowej. Czynsz za takie mieszkania ma być niższy niż na rynku komercyjnym. Program zapewnia jednak nie tylko możliwość najmu, ale też wykupu na własność mieszkania.

Ponad 300 rodzin oczekuje na mieszkanie komunalne w Zielonej Górze. – Często są to osoby, których dochody nie pozwalają na przydzielenie im mieszkania komunalnego, a jednocześnie ich przychód jest zbyt mały, by miały szansę na zakup mieszkania na rynku komercyjnym. Program SIM jest dla nich realną szansą na własne mieszkanie – mówi Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta Zielonej Góry.

Skorzysta na tym koło 500 rodzin w Zielonej Górze. – To prawdziwy game changer dla 800 rodzin z województwa lubuskiego i trwały fundament pod jeszcze szybszy rozwój tego regionu – mówi poseł Łukasz Mejza.

Zielona Góra – 450-500 mieszkań

Nowa Sól – 150 mieszkań

Nowogród Bobrzański – 70 mieszkań

Czerwieńsk – 30 mieszkań

Otyń – 25 mieszkań

Świdnica – 25 mieszkań.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl