Mazda 6 czyli drogowy klasyk

Nowa mazda 6

Nowa Mazda 6 cały czas przekonuje, że samochody średniej klasy mogą być piękne i luksusowe. Testowaliśmy samochód z salonu Mazdy w Zielonej Górze. Jak wypadła nowa Mazda? Przeczytajcie.

Mazda to samochód, który od wielu, wielu lat zachwyca wyglądem. Nowoczesny design zawsze wyprzedzał epokę. Tak jest i tym razem. Opływowa sylwetka Mazdy 6 z pięknym dużym grillem z przodu robi wrażenie. To też najładniejszy i dopracowany model serii 6.

Testowany model Mazdy 6 sedan napędzał silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 194 KM z automatyczną skrzynia biegów. Spalanie w mieście sięgnęło około 8 do 9 litrów. Za miastem spadało do nawet 6,5 l. Samochód jest bardzo wygodny i nawet dłuższa jazda nie stanowi problemu. Jedzie się komfortowo, a silnik pracuje cicho. Sprawdzał się wyświetlacz HUD pokazujący na szybkie znaki drogowe, prędkość oraz wskazania nawigacji. Nam szczególnie spodobało się graficzne wskazanie przekroczenia dozwolonej prędkości. Kiedy jechaliśmy za szybko, za strzałką wskazującą prędkość zaczynała się ciągnąć czerwona kreska.

Wnętrze Mazdy robi wrażenie. Nasz model miał elegancką jasną tapicerkę. Miękkie obicie deski rozdzielczej i wszystko co tylko sobie kierowca wymarzy. Wielkim plusem jest świetnie działające wentylowanie foteli. Przy obecnych upałach takie wyposażenie sprawdza się wyśmienicie. Wygląd wnętrza z pewnością zbliża Mazdę 6 do samochodów z segmentu premium.

Nowa Mazda 6 została wyposażona w nowszy kolorowy wyświetlacz, na którym odczytamy wszystkie potrzebne parametry jazdy. Mamy również aż 8-calowy ekran główny.  Do tego na pokładzie znajdziemy Apple CarPlay oraz Android Auto.

Nowa Mazda 6 została wyposażania w różnego rodzaju systemy. Ma np. asystenta pasa ruchu, aktywny tempomat, system awaryjnego hamowania z funkcją wykrywania pieszych. Znajdziemy w aucie również bardzo przydatny system ostrzegający o pojazdach w martwym polu. Samochód rozpozna również znaki drogowych. To oczywiście tylko część z wielu zastosowanych udogodnień dla kierowcy. Mazda 6 to z pewnością jedno z najlepszych aut klasy średniej.

P.H.U. Fiałkowski Sp. j., Trasa Północna 12b W Zielonej Górze
Tel.: 68 320 07 33, 535 595 504