Mistrzowie parkowania blokują przejazd (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

– To problem, z którym nikt nie poradził sobie od lat – pisze autor zdjęcia. Chodzi o skręt z ul. Wiśniowej w ul. Armii Krajowej w Zielnej Górze. Mistrzowie parkują przy samym przejściu dla pieszych.

Jak pisze nasz Czytelnik, problem jest poważny. – Samochody zaparkowane przy pasach blokują swobodne wyjechanie z ul. Armii Krajowej w  ul. Wiśniową – opisuje autor zdjęcia. Jeszcze gorzej robi się kiedy np. z ul. Wiśniowej skręca większe auto. – Zaparkowane koło pasów samochody stoją częściowo na jezdni zawężając ją i blokując ruch – pisze nasz Czytelnik.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Peugeotem staranował motocyklistę i uciekł. Sprawcę ścigał po mieście świadek (FILM, ZDJĘCIA)

Zdarza się, że kierowcy zjeżdżając z ul. Wiśniowej przepuszczają jadących z ul. Armii Krajowej, bo nie mają miejsca na skręt.

Auta stoją zawsze wzdłuż całego chodnika na ul. Armii Krajowej. – Ciężko jest tam się nawet wymijać na jezdni – pisze Czytelnik. Dodaje, że przez pasy biegnie ścieżka rowerowa. – Zaparkowane koło przejścia samochody blokują widoczność. Tam w końcu dojdzie do tragedii – pisze Czytelnik.

To trwa już kilka lat i jak zapewnia internauta, nikt nie poradził sobie z problemem. Początkowo kierowcy nie parkowali jednak przy samych pasach. Od pewnego czasu to już jest norma. – Zaraz się znajdzie wielu, dla których pewnie to żaden problem. Proszę, żeby pomyśleli o bezpieczeństwie, tylko tyle – kończy nasz Czytelnik.

Polecane  Volkswagen stoczył się na bmw w Zielonej Górze. Kierowca zapomniał o hamulcu