Monika z Nowej Soli walczy z ciężką chorobą. W niedzielę specjalnie dla niej wielka impreza

W niedzielę, 9 czerwca, III edycja Charytatywnego Biegu Służb Mundurowych w Nowej Soli. Wszystko dla Moniki z Nowej Soli walczącej z ciężką chorobą. Miejsce boisko LO. Start godz. 11:00.

Monika ma 46 lat, dwie córki 11-letnią Hanię i Ilonę w wieku 25 lat. W dniu, 20 grudnia przeszła operację podczas której usunięto guz miednicy mniejszej o wielkości ponad 30 cm. Podczas tej samej operacji zostały mi usunięte przydatki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Badanie histologiczne wykazało bardzo rzadki nowotwór o nazwie ziarniszczak. Obecnie jest w trakcie leczenia chemioterapii, po czwartej serii. Na wlewy chemioterapii jeździ do Poznania w odstępie trzech tygodni. Pobyt w szpitalu trwa trzy dni, w pierwszym dniu pobytu ma wykonywaną serię badań oraz odczulanie na chemię, w drugim powtarzane jest odczulanie a następnie podawana jest chemioterapia z Carboplatinum oraz Paclitaxelum.

LINK DO ZBIÓRKI DLA MONIKI

Jeżeli wszystko jest dobrze Monika wychodzi ze szpitala w trzecim dniu. Po chemioterapii musi sobie robić zastrzyki w celu pobudzenia szpiku kostnego do odbudowy białych krwinek, po za tym bierze tabletki przeciwwymiotne, oraz zestaw witamin do wzmocnienia organizmu.

Od grudnia jest  na zwolnieniu. Koszty poniesione z tytułu leczenia, dojazdów do Poznania oraz diety-produktów wspomagających organizm do regeneracji po chemioterapii wynoszą od 1000 do 1500 z miesięcznie, w zależności od ilości chemioterapii w miesiącu. Monika jestem na etapie czwartej chemioterapii, a zaleconych mam ich sześć.

LINK DO ZBIÓRKI DLA MONIKI

W najbliższą niedzielę dla Moniki Antczak z Nowej Soli odbędzie się III edycja Charytatywnego Biegu Służb Mundurowych. Miejsce to boisko LO im. Baczyńskiego.  Oprócz tego mnóstwo atrakcji. Przyjdzie i pomóżcie Monice wygrać ciężką walkę.