Na dachu parkingu piętrowego koło Palmiarni w Zielonej Górze trwa montaż urządzeń do rekreacji (ZDJĘCIA)

Trwa budowa piętrowego parkingu koło Palmiarni w Zielonej Górze.

Trwa montaż bezpiecznej nawierzchni na dachu. Od strony hotelu Qubus i siedziby NFZ ruszyły prace na elewacji. – Elementy wykończenia wybrali mieszkańcy i jestem bardzo ciekawy jaki będzie efekt. Może już po świętach się przekonamy – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Na dachu znajdzie się miejsce do rekreacji i nowoczesny plac zabaw. – Zbliżamy się do końca. W środku malowane jest oznakowanie dla kierowców, trwa też montaż znaków – mówi Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem, który od początku pilotuje inwestycję.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nowy parking pozwoli na stworzenie nowego ciągu  komunikacyjnego  w mieście. Zostawiasz auto przy Palmiarni i wszędzie będzie blisko.

Piętrowy parking w Zielonej Górze zmieści 433 samochody

Na starym parkingu przy Palmiarni było tylko 180 miejsc. W godzinach pracy urzędów bardzo ciężko było tam zaparkować. Po otwarciu nowego, wielopoziomowego parkingu znajdą się tam 433 miejsca, w tym 407 dla aut osobowych (363 na trzech kondygnacjach w budynku parkingu, pozostałe miejsca na zewnątrz przy obiekcie), 18 dla osób niepełnosprawnych (w tym 14 miejsc w budynku, 4 miejsca na zewnątrz) oraz trzy dla autokarów.

Na pięciu miejscach znajdą się stanowiska do ładowania ekologicznych samochodów elektrycznych.

Zupełną nowością jest zagospodarowanie dachu wielopoziomowego parkingu. Znajdzie się tam nowoczesny plac zabaw oraz przestrzeń do rekreacji: tor dla rolkarzy, oryginalne leżaki i sporo zieleni.