Naczepy ciężarówek w każdej chwili mogły się odczepić. To było śmiertelne zagrożenie na S3 i autostradzie A2 (ZDJĘCIA)

Rama naczepy była popękana w kilku miejscach. Największe uszkodzenia były w okolicach mocowania z ciągnikiem siodłowym oraz nad drugą osią pojazdu.

Dwie naczepy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Obie miał poważne usterki powodujące bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Kontrolujący zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów oraz zakazali dalszej jazdy. Przewoźnikom grożą surowe kary finansowe.

W czwartek, 25 maja, na S3 koło Gorzowa, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Kierowca jechał po kolejny element dźwigu, który jest montowany na budowie w Dziwnowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas kontroli technicznej pojazdu okazało się, że naczepa ma niebezpieczne usterki, które powodują bezpośrednie zagrożenie na drodze. Rama naczepy była popękana w kilku miejscach. Największe uszkodzenia były w okolicach mocowania z ciągnikiem siodłowym oraz nad drugą osią pojazdu.

Zardzewiałe i popękane naczepy

Rama pojazdu była już naprawiana poprzez wspawanie metalowych płaskowników w innym miejscu pojazdu (pomiędzy pierwszą a drugą osią). Cała rama była w złym stanie technicznym. Na całej jej powierzchni była rdza i odpadająca farba. Dodatkowo w naczepie nie było osłon bębnów hamulcowych.

Czytaj też – Padł rekordowy mandat oraz liczba punktów karnych. Za co? (FILM)

Tego samego dnia na autostradzie A2 (MOP Sosna), inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę z naczepą, którą ukraiński przedsiębiorca przewoził ładunek z Belgii do Ukrainy.

To było śmiertelne niebezpieczeństwo

Kontrolujący również mieli poważne zastrzeżenia do naczepy. Jej rama była pęknięta z prawej i lewej strony z tyłu pojazdu. Miała ślady wcześniejszych napraw. Do tego doszły liczne ślady rdzy z prześwitami i dziurami.

Takie uszkodzenia stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego powodują niedopuszczenie do dalszego używania pojazdu.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne naczep i zakazali ich dalszego używania. Ponadto wobec przedsiębiorców i osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną.

Toyota Zielona Góra