Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Nieletnie bandziory napadały na dzieci w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy dokonali co najmniej kilkunastu rozbojów na terenie Zielonej Góry i województwa lubuskiego. Obaj są znani policji. Jeden z nich był już wielokrotnie notowany właśnie za rozboje.

W ostatnim czasie na terenie Zielonej Góry doszło do kilku rozbojów, których ofiarami padły osoby nieletnie. W jednym przypadku sprawcy podeszli do nastolatka, szarpali go i grożąc pobiciem kazali mu zdjąć buty i czapkę. Gdy chłopak to zrobił zabrali je i uciekli.

W innym przypadku, do idącego ulicą chłopaka podeszło dwóch innych nastolatków i zażądało telefonu komórkowego strasząc pobiciem. Gdy chłopak wyciągnął telefon, wyrwali mu go z ręki, odepchnęli go i uciekli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po zgłoszeniach zielonogórscy policjanci bardzo szybko ustalili, że napastnikami były te same osoby nieletnie, 15- i 16-latek. Obaj są znani policjantom i już wcześniej byli notowani za podobne przestępstwa. – Wiedząc, że nieletni często zmieniają miejsce pobytu i nie będzie łatwo ich zatrzymać, policjanci podjęli intensywne działania i w ich wyniku namierzyli obydwu nastolatków – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Do zatrzymania nieletnich bandytów doszło na jednej z ulic w centrum Zielonej Góry. Kryminalni w nieoznakowanym radiowozie zauważyli chłopców idących ulicą. Natychmiast ich zatrzymali. Nastolatkowie byli zaskoczeni i nie spodziewali się zatrzymania. Jeden z nich miał przy sobie dokumenty, które jak się później okazało pochodziły z przestępstwa, do którego doszło  w Gorzowie.

Jak ustalili policjanci, nieletni na swoje ofiary typowali osoby w podobnym do nich wieku, nad którymi mieli przewagę. Nie atakowali osób dorosłych. Zwykle były to przypadkowe ofiary, które spotykali na swojej drodze. Za każdym razem bili, szarpali i grozili napadniętym osobom.

Obaj nieletni usłyszeli zarzuty za przestępstwa rozbójnicze. 15-latkowi przedstawiono siedem zarzutów, natomiast 16-latkowi aż dwanaście. Decyzją Sądu Rodzinnego 15-latek trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, natomiast 16-latek do Schroniska dla Nieletnich.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl