Toyota Zielona Góra

To nasi nowi policjanci (ZDJĘCIA)

Szeregi lubuskiej policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. We wtorek, 8 stycznia, aż 20 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe.

Kolejna grupa policjantów ślubowała w komendzie wojewódzkiej w Gorzowie. Nowi policjanci zasilili szeregi komendy wojewódzkiej i komend miejskich w Gorzowie i Zielonej Górze, komend powiatowych w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Wschowie, Żaganiu oraz oddziału prewencji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wśród grona jest również jedna policjantka. Funkcjonariuszom podczas przysięgi towarzyszyli najbliżsi. – Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą lubuskiej policji. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował insp. Krzysztof Sidorowicz, I zastępca komendanta wojewódzkiego lubuskiej policji.

– Drodzy policjanci, każdy z Was podjął się służby na rzecz drugiego człowieka. Pełnijcie ją tak, aby nie zawieść pokładanych w Was nadziei oraz zasłużyć na szacunek społeczeństwa i przełożonych. Jestem przekonany, że kierując się uczciwością, odwagą i ofiarnością będziecie wzmacniać, rozwijać i aktywnie współtworzyć nasze szeregi – mówił zastępca szefa lubuskiej policji.

Młodzi policjanci za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. W Szkole Policji spędzą najbliższe pół roku. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl