Nocny pościg w Zielonej Górze. W aucie trzech poszukiwanych i narkotyki (ZDJĘCIA)

Do pościgu za fordem doszło w poniedziałek, 11 lutego. Kierowca forda na koniec uderzył w radiowóz. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Już wiadomo, że trzy z nich to osoby poszukiwane. W aucie znaleziono narkotyki.

Godz. 10.08 Forda prowadził 25-letni Kristian M. Nie miał prawa jazdy, był za to naćpany. Pozostali zatrzymani to 20-letni Robert D., który miał przy sobie 10 gramów białego proszku. Analiza jego składu trwa, ale to prawdopodobnie amfetamina. Dwaj pozostali pasażerowie to 21-letni Alan B. oraz 36-letni Paweł P.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Trzy z zatrzymanych osób figurują w policyjnych systemach jako poszukiwani – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. W fordzie zostały znalezione również narkotyki, ale jeszcze nie wiadomo jakie. Policja czeka również na wyniki badań krwi kierowcy pod kątem narkotyków.

W poniedziałek, 11 lutego, po godz. 22.00 patrol prewencji na ul. Bankowej zauważył forda focusa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierowca forda pędził ulicami w centrum miasta. Ford uderzył w radiowóz, jechał pod prąd. Kierowca uciekł na Zacisze. Potem znowu ruszył w kierunku centrum miasta. Do pościgu włączyły się inne patrole. Policjanci perfekcyjnie odcinali kierującemu fordem drogę ucieczki. Kierowca został osaczony przez policyjne radiowozy. Nie miał szans na ucieczkę. Na wysokości banku NBP na pasach w kierunku ronda PCK kierujący fordem uderzył w radiowóz.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl