Samochody.pl - poscigi.pl

Ochla to wielki plac budowy. Będzie piękne kąpielisko (ZDJĘCIA)

Na Ochli będą zjeżdżalnie, park linowy, plaża, domek na wyspie, boiska, plac zabaw i wiele innych atrakcji.

– Prace na kąpielisku w Ochli idą pełną parą – informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Trwa budowa pięknego i wielkiego kąpieliska. – Wierzę w to, że przypadnie on do gustu wszystkim mieszkańcom – pisze prezydent Kubicki.

W mieście brakuje otwartego basenu tym bardziej w połączeniu z miejscem do wypoczynku oraz rekreacji w lecie. Na Ochli będą zjeżdżalnie, park linowy, plaża, domek na wyspie, boiska, plac zabaw i wiele innych atrakcji.

Prace na Ochli są już bardzo mocno zaawansowane. – Są czasami problemy, ale kiedy na tak dużych inwestycjach ich nie ma? Pewnie słyszeliście o znaleziskach, wykopano walizkę z monetami. Ale my się nie dajemy i dalej pracujemy. Cieszę się z tej inwestycji, kąpielisko było już mocno zaniedbane i trochę wstyd żeby tak duże miasto miało taką „wizytówkę” – napisał na facebooku prezydent Janusz Kubicki.

Trwa budowa kąpieliska na Ochli

Teraz trwa budowa super obiektu. Kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie aż 1,5 tys. osób Będzie miejsce do paddle, czyli sporty z elementami tenisa i squasha. – Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, w Zielonej Górze brakowało takiego kąpieliska – mówił Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Zostanie sfinansowana z unijnej oraz miejskiej kasy.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl