Oszukali 130 firm transportowych, ale ofiar może być więcej. Szuka ich polica

Zorganizowana grupa przestępcza oszukała 130 firm transportowych. Uczyniła sobie z oszustwa stałe źródło dochodu zarabiając na tym co najmniej pół miliona złotych. Oszukanych firm może być więcej, dlatego policja prosi o kontakt wszystkich poszkodowanych działalnością grupy przestępczej.

Lubuska Policja prowadzi śledztwo o nr RSD 32/18, 2Ds. 1375/17 w sprawie oszustw transportowych. Pokrzywdzonych zostało co najmniej 130 firm z całej Polski. Grupa została rozbita przez policję pod koniec września. Lubuska policja zatrzymała pięć osób, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Firmy transportowe straciły pół mln zł. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Polecane  Pirat drogowy jechał ponad 100 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Z poczynionych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzonych firm transportowych jest dużo więcej. Policja prosi, żeby przedstawiciele pokrzywdzonych firm skontaktowali się z policjantami komendy w Gorzowie, którzy zwalczając przestępczość gospodarczą i zajmują się tą sprawą. Telefon kontaktowy do policjanta prowadzącego sprawę 95 738 25 86.

Oszukali 130 firm transportowych na sumę pół miliona złotych. Gang rozbiła lubuska policja (FILM, ZDJĘCIA)

Langner odszkodowania