Oszukali 130 firm transportowych, ale ofiar może być więcej. Szuka ich polica

Zorganizowana grupa przestępcza oszukała 130 firm transportowych. Uczyniła sobie z oszustwa stałe źródło dochodu zarabiając na tym co najmniej pół miliona złotych. Oszukanych firm może być więcej, dlatego policja prosi o kontakt wszystkich poszkodowanych działalnością grupy przestępczej.

Lubuska Policja prowadzi śledztwo o nr RSD 32/18, 2Ds. 1375/17 w sprawie oszustw transportowych. Pokrzywdzonych zostało co najmniej 130 firm z całej Polski. Grupa została rozbita przez policję pod koniec września. Lubuska policja zatrzymała pięć osób, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Firmy transportowe straciły pół mln zł. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Z poczynionych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzonych firm transportowych jest dużo więcej. Policja prosi, żeby przedstawiciele pokrzywdzonych firm skontaktowali się z policjantami komendy w Gorzowie, którzy zwalczając przestępczość gospodarczą i zajmują się tą sprawą. Telefon kontaktowy do policjanta prowadzącego sprawę 95 738 25 86.

Oszukali 130 firm transportowych na sumę pół miliona złotych. Gang rozbiła lubuska policja (FILM, ZDJĘCIA)