Pędził motocyklem z prędkością ponad 180 km/h. Jazdę przerwała drogówka (FILM)

Motocyklista zatrzymany przez drogówkę ze Strzelec Krajeńskich na drodze krajowej nr 22 pędził z prędkością ponad 180 km/h. Niebezpieczną jazdę nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Patrol strzeleckiej drogówki w sobotę, 12 maja, patrolował drogę krajową nr 22. W pewnym momencie policjanci zauważyli rozpędzonego motocyklistę. Ruszyli za motocyklem nieoznakowany radiowozem z wideoradarem na pokładzie.

Po chwili okazało się, że motocyklista pędzi z prędkością ponad 180 km/h. Policjanci szybko przewali niebezpieczną jazdę. Motocyklem jechał 44-latek. Jego jazda zakończyła się surowym mandatem i punktami karnymi. – Przy takiej prędkości najmniejszy błąd lub wybiegające na drogę zwierzę może być powodem wypadku. Wypadku, którego można uniknąć jadąc wolniej – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Polecane  Żywcem zakopał skatowanego psa. Marcin "Różal" Różalski podbija nagrodę do 30 tys. zł za wskazanie sprawcy

Policja przypomina, że kierujący jednośladami należą do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku lub kolizji nie chronią ich elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa. Dlatego policjanci drogówki poświęcają szczególną uwagę właśnie motocyklistom.

– Wzajemny szacunek na drodze, ze strony motocyklistów i kierowców samochodów jest ważnym elementem wspólnej troski o bezpieczną jazdę. Zarówno jedni, jak i drudzy muszą mieć świadomość, że droga to nie tor wyścigowy, na którym są sami – mówi sierż. szt. Bartos.

Polecane  Poważny wypadek. Audi czołowo uderzyło w fiata. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)