Złodzieje ukradli unikatowego garbusa. Właściciel prosi o pomoc (ZDJĘCIA)

Garbus został skradziony w piątek, 18 maja, nocą z posesji w Zabłociu koło Jasienia. To unikatowy pokazowy model garbusa, doskonale znany z różnych zlotów fanów motoryzacji i garbusów. Złodzieje z pewnością wiedzieli co kradną.

Wyremontowany oraz doskonale utrzymany volkswagen garbus stał na posesji koło warsztatu pod domem w Zabłociu (pow. żarski). Samochód został jednak skradziony w piątek, 18 maja, nocą.

Złodzieje ukradli unikatowy pokazowy model garbusa. Jedyny taki w kraju. Jest doskonale znany z różnych zlotów. Jego wartość kolekcjonerską trudno jest wycenić, ale auto jest drogie.

Polecane  To jedno z najbardziej tajemniczych zaginięć. Czy doszło do zabójstwa Bożeny Marczykowskiej?

To samochód charakterystyczny, więc  z pewnością nie będzie jechał samodzielnie. Prawdopodobnie będzie transportowany pod plandeką.

Możliwe, że kradzież została wcześniej zaplanowana. Złodzieje z pewnością wiedzieli co kradną. Możliwe, że garbusa ukradziono na zamówienie.

Na miejscu w Zabłociu jest już żarska policja, którą o kradzieży zaalarmował właściciel auta. Właściciel skradzionego garbusa prosi o pomoc i informowanie policji w razie zauważenia jego auta.

Langner odszkodowania