Samochody.pl - poscigi.pl

Perfidnie zabrali 85-latkowi wszystkie pieniądze. Wcześniej mocno wystraszyli seniora

Aż 22 tysiące złotych stracił 85-letni mieszkaniec Rzepina. Senior uwierzył w historię, że uchroni przed więzieniem syna, który miał spowodować wypadek drogowy. Mężczyzna zebrał pieniądze i zgodnie z instrukcją oszusta podającego się za policjanta, przekazał je nieznajomemu.

W środę, 4 października, słubiccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa. 85-letni mieszkaniec Rzepina stracił 22 tysiące złotych. Tym razem oszuści zadziałali metodą „ na wypadek”. Oszust zadzwonił do seniora, i podając się za policjantów poinformowali go, że jego syn spowodował wypadek drogowy.

– Zasiany niepokój w sercu starszego mężczyzny, strach o syna i jego wolność, dały oszustom możliwość wdrożenia swojego przestępczego planu – mówi aspirant Ewa Murmyło, rzeczniczka policji w Słubicach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Oszuści tak pokierowali starszym mężczyzną, że uwierzył. Przekonany, że w zamian za pieniądze uwolni syna od więzienia, zebrał to co miał w domu. Następnie pieniądze wręczył przysłanemu do jego domu nieznajomemu mężczyźnie. W ten sposób stracił 22 tysiące złotych.