Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca alfą romeo wjechał pod autobus MZK w Zielonej Górze. Uderzenie było potężne (ZDJĘCIA)

Pijany kierowca alfą romeo wjechał pod autobus MZK w Zielonej Górze

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 lutego, na skrzyżowaniu ulic Kąpielowej i Nowojędrzychowskiej. Pijany kierujący alfą romeo wjechał pod autobus MZK. Doszło do potężnego zderzenia.  

Kierujący alfo romeo po 12.00 przecinał ulicę Nowojędrzychowską jadąc z ul. Kąpielowej. Na skrzyżowanie wjechał prosto pod prawidłowo jadący autobus MZK.  

Autobus uderzył w bok alfę romeo. – To był potężny huk – mówią nam świadkowie. Bok osóbki został rozbity. Pękły też opony w dwóch kołach. Alfa romeo zatrzymała się kilkanaście metrów od miejsca zderzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce zdarzenia dojechała zaalarmowana zielonogórska policja. Kierowca alfy romeo był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu.

Na miejsce dojechała również karetka pogotowia ratunkowego. Przebadana została pasażerka, która upadła podczas zderzenia autobusu z alfą romeo. Na szczęście nic się jej ne stało.

Kierowca alfy romeo stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna do 30 tys zł. Prawa jazd już nie ma, bo stracił je wcześniej.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl