Pijany kierowca audi podczas pościgu uderzył w radiowóz. Policjanci musieli wybić szybę

Pościg policji za pijanym kierowcą audi.

Policjanci żarskiego ruchu drogowego po pościgu zatrzymali kierującego audi. Musieli wybić szybę w samochodzie uciekiniera. 28-letni kierowca wydmuchał niemal promil alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania. Stanie za to przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W piątek, 24 maja, wieczorem policjanci z żarskiej drogówki pojechali się do miejscowości Jasień. Według zgłoszenia ulicami miasta miał jechać pijany kierowca. Funkcjonariusze w centrum miejscowości zauważyli opisane audi. Od razu zawrócili za nim i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby zatrzymać kierowcę do kontroli. Kierujący jednak zaczął uciekać.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pościg za pijanym kierowcą audi

Policjanci rozpoczęli wyprzedzanie audi, żeby uniemożliwić mu ucieczkę. Wtedy kierujący audi uderzył w radiowóz i dalej uciekał.

Policjanci w końcu wybiegli z radiowozu, ale kierowca audi miał zamknięte drzwi. – Kierowca nie reagował na wezwania do dobrowolnego ich otwarcia – mówi nadkom. Aneta berestecka, rzeczniczka policji w Żarach. Policjanci używając specjalistycznego wybijaka, wybili szybę, otworzyli drzwi i zatrzymali kierowcę. 

Mężczyzna był pijany. Wydmuchał blisko promil alkoholu. 28-letni mieszkaniec powiatu żarskiego trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie bez uprawnień, po pijanemu oraz ucieczkę policji. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.