Pijany kierowca uciekał policji. Rozbił się o ogrodzenie (FILM)

Policjanci z Krosna Odrzańskiego w nocy z poniedziałku na wtorek, 3 kwietnia, prowadzili pościg za kierowcą hyundaia. Uciekinier rozbił samochód o ogrodzenie. Był agresywny wobec policjantów.

Policjanci z patrolówki we wtorek nocą zauważyli kierującego hyundaiem, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Widząc zachowanie kierowcy policjanci ruszyli za nim, dając mu znak do zatrzymania auta. – Mężczyzna nie reagował na polecenia, jednocześnie zwiększając prędkość kierowanego samochodu i zajeżdżał drogę policjantom – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Polecane  Kradzionym autem ukradł paliwo na stacji benzynowej i uciekał policji (FILM)

W pewnym momencie kierowca jadąc za szybko, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Wtedy uciekinier został zatrzymany. Za kierownicą hyundaia siedział 21-latek. W aucie był jeszcze pasażer. Kierowca był agresywny. Wyrywał się policjantom i próbował uciekać.

Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przebadała 21-latka i pasażera. Nic im się nie stało. Kierowca wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 21-latka. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna niższa niż 5 tys. zł. Odpowie też za spowodowanie kolizji.

Polecane  Pijany kierowca ciężarówki bez prawa jazdy wpadł podczas akcji drogówki