Pijany próbował zaatakować policjantów piłą mechaniczną

slaska.policja.pl

Podczas interwencji w jednym z mieszkań w centrum miasta w Sosnowcu, mężczyzna próbował zaatakować policjantów mechaniczną piłą spalinową.

Córka mężczyzny wezwała policjantów ponieważ twierdziła, że jej ojciec ma myśli samobójcze. Na miejscu, pod drzwiami mieszkania, zastali zgłaszającą i jej partnera, który podtrzymywał drzwi, by uniemożliwić mężczyźnie wyjście. Z relacji mężczyzny wynikało, że 50-letni mężczyzna trzyma w rękach piłę mechaniczną.

Policjanci nakazali obojgu odsunąć się w bezpieczne miejsce. Z mieszkania wyszedł mężczyzna, który na widok policjantów wpadł w szał. Krzyczał, że ich wszystkich zabije, próbując jednocześnie uruchomić piłę spalinową. Ruszył z nią w kierunku policjantów. Licząc się z koniecznością użycia ostatecznych środków, mundurowi usiłowali przekonać rozwścieczonego mężczyznę, by odłożył narzędzie, którego ostrza były niebezpieczne nawet bez włączenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pomimo próśb odłożenia piły, 50-latek ciągle próbował ją uruchomić. W momencie ,kiedy mężczyzna na chwilę odłożył narzędzie, wykorzystali to mundurowi, którzy natychmiast go obezwładnili.

Okazało się, że w jego organizmie było blisko 2,5 promila alkoholu. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. 50-latek trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Za czynną napaść na policjantów mężczyzna może trafić do więzienia na 10 lat.