Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Piłkarz uderzył sędziego w twarz podczas meczu. Grozi mu rok więzienia

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia br. podczas meczu amatorskiej klasy B. Piłkarz Tupliczanki Tuplice uderzył w twarz sędziego. Po tym incydencie mecz został przerwany. Akt oskarżenia trafił do sądu w Żarach.

Zieloni Drożków grali z Tupliczanką Tuplice. Drużyna z Drożkowa wygrywała 3:1. W 70. minucie meczu piłkarz z Tuplic dostał od sędziego żółtą kartkę. Po chwili dyskusji sędzia sięgnął po czerwony kartonik i wtedy został przez piłkarza uderzony ręką w twarz. Cios przewrócił sędziego. Mecz natychmiast został przerwany.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Żarska prokuratura rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu piłkarzowi. Odpowie za uderzenie i znieważenie sędziego. Oskarżonemu grozi kara do roku więzienia.