Złodziej porzucił kradzionego mercedesa na stacji benzynowej i uciekł

fot. Lubuska policja

Skradziony z terenu Niemiec mercedes GLC250 o wartości przeszło 190 tysięcy złotych wróci do właściciela. Uszkodzony samochód został porzucony przez złodzieja.

W środę, 10 października, dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, iż na stacji paliw w miejscowości Starosiedle (gmina Gubin) stoi uszkodzony pojazd, który blokuje wyjazd. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi ustalili, że kierujący mercedesem wjechał na stację, porzucił pojazd, w którym było urwane koło, a sam pobiegł w kierunku pola.

Polecane  Akcja strażaków w firmie kurierskiej w Zielonej Górze. Z naczepy wycieka żrąca substancja

Początkowe sprawdzenia w systemach wykazały, iż auto nie pochodziło z kradzieży. Jednakże kryminalni z gubińskiego komisariatu, którzy przejęli tę sprawę, nie mieli wątpliwości, że zostało skradzione za zachodnią granicą.

Informacja trafiła do funkcjonariuszy Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, którzy ustalili, że właściciel jest w trakcie składania zawiadomienia o kradzieży.

Szacunkowa wartość mercedesa GLC250 to ponad 190 tys. zł. Na miejsce przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej oraz technik kryminalistyki, który dokładnie zabezpieczył ślady. To może się okazać pomocne w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież pojazdu. Auto trafiło na policyjny parking.

Polecane  Wypadek. Zderzyły się renault i seat. Dwie osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)