Podpalili samochód i patrzyli, jak płonie. Usłyszeli zarzuty

Zarzut zniszczenia mienia przez podpalenie usłyszało trzech mieszkańców Iławy (woj. Warmińsko-mazurskie). Mężczyźni oblali łatwopalną substancją peugeota po czym go podpalili, a od niego zajął się stojący obok mercedes. Straty wstępnie wyceniono na co najmniej 10 000 złotych.

W sobotę (11.02.2023 r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o pożarze samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że pali się peugeot a ogień przeszedł już na zaparkowanego obok mercedesa. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie został ranny.

W trakcie czynności policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Pokrzywdzeni wycenili straty wstępnie na co najmniej 10000 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną. Podczas czynności zatrzymali również sprawców podpalenia, którzy stali i obserwowali palące się auta. Okazali się nimi dobrze znani funkcjonariuszom trzej mieszkańcy Iławy. Mężczyźni w wieku 27-35 usłyszeli już zarzuty zniszczenia samochodów poprzez podpalenie

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl