Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pogrom kierowców ciężarówek podczas jednej akcji policji i ITD. Wpadło ich pijanych aż 18

Podczas jednej dwugodzinnej akcji, przeprowadzonej na lubuskich drogach przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego i policję, zostało zatrzymanych aż osiemnastu pijanych kierowców ciężarówek.

W poniedziałek, 11 września, na lubuskich drogach, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami policji i przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kontrole przeprowadzono na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, na drodze ekspresowej S3 koło Gorzowa i Zielonej Góry oraz na gorzowskich drogach.

Podczas porannej dwugodzinnej akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość 2854 kierowców ciężarówek, autobusów i osobówek. Osiemnastu z wpadło pijanych.

Trzynastu zostało zatrzymanych koło Gorzowa, czterech koło Rzepina i jeden koło Zielonej Góry. Jedenastu było pijanych, a siedmiu miało miej niż pół promila alkoholu.

Najwięcej wydmuchał kierowca ciężarówki zatrzymany na S3 koło Gorzowa. Miał prawie promil alkoholu. Dodatkowo trzech spośród pijanych kierowców miało wcześniej zatrzymane prawo jazdy. Jeden za zbyt dużo punktów karnych, a dwóch za jazdę po pijanemu. Jeden z nich, za jazdę po alkoholu był zatrzymany zaledwie dwa dni wcześniej.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl