Toyota Zielona Góra

Policja rusza z wielkimi kontrolami osób wożących ludzi na aplikacje takie jak Bolt czy Uber

Policja rusza z wielkimi kontrolami osób wożących ludzi na aplikacje

Policja w Warszawie z udziałem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadziła akcję mającą na celu zwalczanie przestępstw w środkach transportu publicznego. Wylegitymowano 189 osób i skontrolowali 177 pojazdów. Za popełnione przestępstwa zatrzymali 12 kierowców i wystawili liczne mandaty karne. Podobne działania prowadzone będą nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach na terenie kraju.

W związku z coraz liczniejszymi zdarzeniami o charakterze kryminalnym mającymi miejsce w środkach transportu „na aplikację” podejmowane są policyjne działania zapobiegające przestępstwom popełnianym przez kierowców, którzy świadczą przewóz osób min. Bolta czy Ubera.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kontrole kierowców min. Bolta i Ubera

Pierwsze takie działania odbyły się w Warszawie w godzinach nocnych, głównie w okolicach najbardziej popularnych klubów i dyskotek stolicy. Kierowcy pojazdów świadczących przewóz osób poddawani byli szczegółowej kontroli drogowej obejmującej m.in. posiadanie licencji na przewóz osób, kontrole trzeźwości i badanie na zawartość środków odurzających.

Sprawdzany był stan techniczny pojazdów, legalność pobytu na terenie RP, sprawdzenia czy dana osoba posługuje się podrobionym czy przerobionym dokumentem.

Zatrzymano 12 kierowców

Osoby kontrolowane były ponadto pod kątem posiadania, przechowywania narkotyków, broni i innych przedmiotów, których posiadanie jest zabronione lub które pochodzą z przestępstwa.

W akcji policjanci wylegitymowali łącznie 189 osób oraz skontrolowali 177 pojazdów.

Za przestępstwa zatrzymano 12 kierowców, głównie z popularnych firm oferujących transport na aplikację m.in. za posługiwanie się fałszywymi prawami jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia czy też posiadanie dokumentu pochodzącego z przestępstwa.

Wystawiono liczne mandaty i sporządzono 11 wniosków o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień. Odholowanych zostało 13 samochodów. Większość zatrzymanych osób okazała się być obcokrajowcami.

Policja nie wyklucza prowadzenia podobnych działań nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach w kraju.