ZIELONA GÓRA Zmiany na ulicy Wrocławskiej. Ograniczenie prędkości do 30 km/h (MAPA)

W godzinach 8.00-21.00 ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę, jak również zakaz zatrzymywania.

W okresie Wszystkich Świętych w okolicy cmentarzy zmieni się oznakowanie, a ruchem kierować będą policjanci i w pierwszej kolejności należy stosować się do ich poleceń. Szczególnie policja prosi o zwrócenie uwagi na zmiany na ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci przypominają, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w rejonach cmentarzy będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu drogowego. – Prosimy zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w rejonie cmentarzy mogą pojawić się nowe oznaczenia, ograniczenia prędkości i inna niż zwykle organizacja ruchu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak co roku zmiany takie będą wprowadzone w okolicy cmentarza w Zielonej Górze przy ulicy Wrocławskiej już w piątek, 28 października od godziny 11.00. Będą obowiązywać do czwartku, 3 listopada, do godziny 12.00.

Zmiany w ruchu na ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze

W tym roku podobnie jak w ubiegłym uruchomione będą na ulicy Wrocławskiej dwa pasy dojazdowe do cmentarza już od Alei Juliusza Słowackiego (obecnie dwa pasy ruchu w tym samym kierunku mają początek na wysokości stacji paliw).

Niemożliwy będzie wjazd w Aleję Juliusza Słowackiego dla osób jadących od strony cmentarza.

Ze względu na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Zostanie ograniczona prędkości do 30 km/h. Jak co roku na ulicy Wrocławskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania.

W tym roku nie będzie zorganizowany parking na stadionie przy ulicy Wrocławskiej.

Zmiany w ruchu w rejonie cmentarza:

• Mały parking przy starej części cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia oraz taksówek (do 5 miejsc). W razie braku miejsc na parkingu, kolejne pojazdy nie będą wpuszczane.

UWAGA! Inwalidów czy osoby ich przewożące obowiązują nowe karty parkingowe, osoby bez ważnej karty nie będą wpuszczane na teren parkingu.

• Na pętlę MZK będą mogły wjeżdżać wyłącznie autobusy miejskie, samochody osobowe i pojazdy policji. Od 28.10 do 3.11 obowiązuje zakaz wjazdu samochodów ciężarowych.

• Wjazd na parking przy nowej części cmentarza będzie odbywał się ulicą Wrocławską tylko dla jadących od centrum miasta. Wjazd od strony Raculi będzie niemożliwy. Wyjazd z nowego parkingu oraz ze wszystkich innych parkingów będzie się odbywał tylko w prawą stronę, w kierunku Raculi.

• Na ul. Wrocławskiej, na odcinku drogi od Alei Juliusza Słowackiego aż do ulicy Pułkownika Witolda Pileckiego obowiązywać będzie w godzinach 8.00-21.00 ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę, jak również zakaz zatrzymywania.

Eko pol - Poscigi.pl