HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!

Policjanci na upale gotują się w kamizelkach odblaskowych. Radny Górski apeluje do szefów zielonogórskiej policji

Radny Robert Górski apeluje do przełożonych policjantów pełniących służbę na ulicach Zielonej Góry, aby podczas upałów funkcjonariusze mogli wykonywać obowiązki bez odblaskowych kamizelek, które nie przepuszczają powietrza.

Kamizelki są dla policjantów elementem umundurowania, który muszą nosić w codziennej służbie. Na drodze sprawdzają się, bo spełniają funkcję odblaskową i poprawiają widoczność policjanta. W codziennych służbach są jednak tylko elementem. – W kamizelkach jest nam bardzo gorąco, szczególnie w pełnym słońcu. Kleją się do przepoconych mundurów – mówią nam policjanci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kamizelki są zrobione ze sztucznego materiały, który wygląda jak cienki plastik. Nie przepuszczają powietrza. Noszenie ich na upale jest makabrą. – Jest w nich okropnie gorąco – mówią policjanci.

Radny Robert Górski zaapelował do przełożonych policjantów pełniących służbę na ulicach Zielonej Góry, aby podczas upałów funkcjonariusze mogli wykonywać obowiązki bez odblaskowych kamizelek, które nie przepuszczają powietrza. – Wydaje mi się, że taki policjant nie ma komfortu działania i zamiast skupiać się na interwencji, to odlicza minuty do zejścia ze służby albo z tego świata – pisze radny Górski.

Co o pomyśle radnego Górskiego sądzą policjanci? – To bardzo dobry pomysł. Fajnie byłoby gdyby na upale zniesiono nam obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych – mówią zgodnie mundurowi.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi