Poszukiwany był zaskoczony. Policjanci mieli wolne, ale nie odpuścili. 26-latek trafił za kraty

Policjanci z Gubina w wolnym czasie zatrzymali 26-latka poszukiwanego do odbycia kary więzienia. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony akcją na ulicy. Teraz za kratami spędzi najbliższe półtora roku.

W niedzielę, 23 czerwca, z samego rana gubińscy policjanci asp. Andrzej Malinowski i st.sierż. Adrian Kobielski w dniu wolnym od służby zauważyli znanego im mieszkańca Gubina,  Wiedzieli, że powinien odbywać karę więzienia. Wiedzieli też, że 26-latek na co dzień przebywa w Niemczech, ukrywając się w ten sposób przed odbyciem kary.

– Mundurowi podejrzewali też, że młody mężczyzna może mieć przy sobie narkotyki, dlatego natychmiast przystąpili do zatrzymania. Wiedzieli, że mają tylko jedną szansę, gdyż mężczyzna ponownie mógłby próbować ukrywać się na terenie Niemiec – mówi kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

Zatrzymali zaskoczonego 26-letniego poszukiwanego. Przekazali go swoim kolegom będącym w służbie. Patrol, który przyjechał na wezwanie potwierdził, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary półtora roku więzienia. 26-latek miał przy sobie marihuanę.

Asp. Andrzej Malinowski i st.sierż. Adrian Kobielski są policjantami z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Gubinie. Na co dzień patrolują miasto i okolice, podejmują interwencje, reagują na przypadki łamania prawa i pomagają mieszkańcom Gubina, gdy ich bezpieczeństwo jest zagrożone. – Ich dobre rozpoznanie osobowe doprowadziło do zatrzymania poszukiwanego 26-latka – mówi kom. Marczenia. Obaj skromnie powiedzieli, że nic wielkiego się nie stało. – Jesteśmy policjantami nie tylko wtedy kiedy zakładamy mundur, ale też i poza służbą – mówią funkcjonariusze.