Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Policjanci zostali wezwani do zgonu 66-latka, a uratowali mu życie

Policjanci z Międzyrzecza st. post. Maciej Piwowar i st. post. Karolina Lewandowska.

We wtorek, 2 kwietnia, policjanci z Międzyrzecza st. post. Maciej Piwowar i st. post. Karolina Lewandowska otrzymali wezwanie do zgonu mężczyzny w jednym z mieszkań w gminie Pszczew. Na miejscu interwencji natychmiastowo sprawdzili funkcję życiowe mężczyzny i wyczuli delikatny puls.

Po przybyciu na miejsce policjanci rozpoczęli natychmiastową weryfikację zgłoszenia. Po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny okazało się, że 66-latek ma wyczuwalny puls. Po udrożnieniu dróg oddechowych mundurowi wyczuli płytki oddech. – W takich sytuacjach kluczowe jest szybkie i profesjonalne działanie – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zaczęli udzielać mężczyźnie pierwszej pomocy. Ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej, kontrolując oddech poszkodowanego. Następnie poinformowali odpowiednie służby o zdarzeniu.

Policjanci uratowali życie 66-latka

Szybko na miejsce dojechali ratownicy medyczni, którzy przejęli pacjenta i kontynuowali udzielanie mu pomocy. 66-letni mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

– Zdarzenia tego typu przypominają o trudnej i niezbędnej roli jaką pełnią policjanci w społeczności – mówi mł. asp. Maksimczyk. Ich obecność i działania są nieocenione w sytuacjach kryzysowych, zapewniając pomoc w najtrudniejszych chwilach dla obywateli.

Policjanci nie tylko dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne, ale także są gotowi interweniować w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia, niezależnie od okoliczności czy charakteru interwencji.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl