Policyjna akcja Boże Ciało w Zielonej Górze przebiega spokojnie

Do godz. 14.50 zielonogórska policja zabezpieczyła już 22 procesje.

W całym kraju trwa policyjna akcja „Boże Ciało”.  W Zielonej Górze do godz. 14.50 na drogach nie doszło do żadnego poważnego incydentu lub wypadków. Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli już 22 procesje.  

Akcja „Boże Ciało” ruszyła już w środę, 7 czerwca. Na drogach jest zacznie więcej patroli drogówki. Policjanci kontrolują prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Czytaj też – Kompletnie pijany kierowca autobus spowodował kolizję w Zielonej Górze

Do godz. 14.50 zielonogórska policja zabezpieczyła już 22 procesje. – Kierowcy stosują się do naszych poleceń, wszystko przebiega spokojnie – mówi nadkom. Katarzyna Świerkowska-Teska, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki. W sumie policjanci w czwartek zabezpieczą aż 30 procesji.

Akcja policji „Boże Ciało”

Na drogach w Zielonej Górze oraz na terenie powiatu do godz. 14.50nie doszło do żadnego wypadku lub groźnego zdarzenia. W środę, 7 czerwca, około godz. 22.00, kierujący autobusem na rondzie Rady Europy uderzył w znaki drogowe.

Autobus został zatrzymany przez policję na drodze Zawada-Cigacice. 51-letni kierujący autobusem wydmuchał 2,3 promila alkoholu.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl