Porysował karoserie pięciu zaparkowanych samochodów. Szkody to 30 tys. zł. Wandala szuka policja (FILM)

Porysował karoserie pięciu zaparkowanych samochodów.

Policjanci szukają sprawcy uszkodzenia pięciu zaparkowanych samochodów. Mężczyzna porysował karoserie, powodując łączne straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prokurator rejonowy zdecydował, by opublikować nagranie z kamer miejskiego monitoringu. Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę, proszony jest o kontakt z policjantami.

Policjanci z I komisariatu w Gorzowie prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia. Do funkcjonariuszy zgłosiło się kilku pokrzywdzonych, których auta zostały porysowane. Do zdarzenia doszło, 23 stycznia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci wykonali szereg czynności procesowych, w tym zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu miejskiego.

Na nagraniu widać, jak do trzech zaparkowanych aut podbiega mężczyzna i zarysowuje karoserie samochodów. Prawdopodobnie nie wszyscy właściciele zgłosili zniszczenie auta.

Porysował pięć zaparkowanych samochodów

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące pięciu pojazdów z ulicy Nadbrzeżnej (2 auta), Strzeleckiej, Młyńskiej, Starej. – Właściciele pojazdów wyrządzone szkody wycenili na prawie 30 tysięcy złotych – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Prokurator rejonowy zarządził, żeby opublikować zabezpieczony zapis z monitoringu. Jeżeli ktoś rozpoznaje osobę z nagrania proszony jest o kontakt z policjantami I komisariatu przy ulicy Zygalskiego pod numerem telefonu 47 791 21 11.