Toyota Zielona Góra

Pościg za busem. Z auta uciekły trzy osoby. W środku kradzione motocykle

Wartość motocykli wyprodukowanych w 2019 r. marki Triumph Tiger Sport oraz Ducati Monster 797 oszacowano na łączną kwotę 90 tys. zł.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali po pościgu busa, którym przewożone były kradzione motocykle.

We wtorek, 5 kwietnia, nad ranem funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli busa. Kierowca auta nie zareagował na wydawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. – Pojazd zjechał z autostrady i kierował się w stronę Słubic – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Za wiaduktem ponownie wjechał na autostradę A2, tym razem pod prąd. Na wysokości MOP Gnilec kierowca zawrócił, a z pojazdu wyskoczyły dwie osoby. Kierowca natomiast kontynuował dalszą ucieczkę, tym razem ponownie w kierunku Słubic.

W Słubicach pojazd skręcił w jedną z ulic, która zablokowana została przez patrol straży granicznej. Kierowca wyskoczył z pojazdu i uciekł się w kierunku pobliskich zarośli.

Funkcjonariusze w busie znaleźli dwa motocykle na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało zostało skradzione kilka godzin wcześniej w Berlinie.

Pojazd wraz z motocyklami został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Wartość motocykli wyprodukowanych w 2019 r. marki Triumph Tiger Sport oraz Ducati Monster 797 oszacowano na łączną kwotę 90 tys. zł.

Toyota Zielona Góra