Toyota Zielona Góra

Poszukiwany za przestępstwa seksualne widząc policjantów wyskoczył przez okno

Do zakładu karnego trafił 54-latek, który poszukiwany był od lipca br. za przestępstwa seksualne. Został namierzony w jednym z mieszkań na ternie gminy Strzelce Krajeńskie. Próbując uniknąć odpowiedzialności wyskoczył przez okno i uciekał przez pole.

54-latek, który od kilku tygodniu był poszukiwany za przestępstwa seksualne. – W jego namierzeniu kluczową rolę odegrała praca dzielnicowych ze Strzelec Krajeńskich – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji. Policjanci ustalili prawdopodobne miejsce, w którym ukrywa się mężczyzna.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Poszukiwany wyskoczył przez okno

Kiedy policjanci zapukali do drzwi od wytypowanego mieszkania, poszukiwany wyskoczył przez okno i uciekał polem. Został zatrzymany kilka minut później, po pościgu pieszym.

Jeszcze tego samego dnia poszukiwany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

To policjant pierwszego kontaktu

Praca dzielnicowego, to przede wszystkim bliski kontakt z mieszkańcami. Spotkania ze społeczeństwem, realizacja programów profilaktycznych, czy wreszcie pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych i tych pozornie drobniejszych problemów. Nie przez przypadek dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu.

To często do niego trafiamy szukając pomocy ze strony policji. Dzięki jego pracy możliwe jest również rozwiązanie wielu skomplikowanych spraw kryminalnych, czy namierzenie i zatrzymanie osób poszukiwanych.